Publikováno Napsat komentář

Náš příběh, aneb jak vznikl první láskyplný dárek

láskyplný dárek pro babičku

Je krásný podzimní den roku 2018 a dnes se stala velmi nepříjemná situace s manželovou maminkou. Už je noc a já nemůžu spát. Hlavou mi jede dnešní zážitek a náš rozhovor pořád dokola. Jako nekonečný seriál si promítám i spoustu ostatních situací a konverzací. Co jsme si řekly a neřekly. Pořádně se do toho zamotávám.

Náš vztah se začal formovat až po narození mého syna. Najednou jsme s tchyní začaly trávit víc času, sbližovaly se, ale také mezi námi vznikalo více nedorozumění a konfliktů. Díky tomu jsme se začaly více poznávat, sdělovat si i rozdílné názory a respektovat je. Byla to náročná a někdy i bolavá cesta, ale stálo to za to.

zdroj: Canva.com

Během bezesné noci jsem si uvědomuji, že ji mám ráda, ale navzájem si to někdy komplikujeme. Stojíme si tvrdohlavě za svým, nebo se naopak snažíme vyjít si za každou cenu vstříc, což je někdy ještě horší.

Před šestou hodinou ráno to přišlo. Ten skvělý nápad, který všechno změnil.

Napadlo mě, že své tchyni chci říct, že ji mám ráda. Chci, aby věděla, čeho si na ní vážím a že si cením toho, jak se vzájemně respektujeme.

Když jí říkám osobně nějakou pochvalu, vždy to zamluví nebo to neumí přijmout a tak se to ztratí. Tak to nechci. Rozhodla jsem se, že jí to dám písemně. Aby se to neztratilo. Aby se k tomu mohla vracet.

Hned vybírám hezký malý bloček a začínám psát. Jenže to není moc hezké. A tak se celý den nemůžu dočkat až večer prcek usne a já sedám k počítači a začínám tvořit… Obrázky, nadpisy jednotlivých stránek, které mě při vyplňování povedou… Ale nechávám tam místo pro vyplnění rukou, aby to bylo opravdu osobní.

Od chvíle, kdy jsem tento dárek vymyslela, mě hřeje pomyšlení na to, jak krásný dárek to bude. Těším se, až ho budu vyplňovat a myslím na to hezké a pozitivní, co jsme spolu prožily. Ty krásné věci, které ji chci říct a tak často se neříkají. Cítím, jak se to uvnitř mě mění a září.

Když tvořím jednotlivé stránky a vzniká mi to pod rukama, představuji si, jak krásné by bylo, kdyby takový dárek mohlo darovat mnohem více lidí. A proto už teď vím, že se o něj chci podělit.

A tak vznikl i celý projekt laskyplnedarky.cz, jehož myšlenka je darovat dárky plné emocí a lásky, protože jen láska dokáže bořit stíny a léčit vztahy. 🖤

Nemusíte darovat tento dárek. Můžete si ho vytvořit i sami. Nebo to může to být úplně jiný dárek, jiné gesto, ale se stejným významem. Nebo to prostě babičce jen řekněte. Někdy stačí málo.

Vyplňte

Užívám si vyplňování a mám pocit, že celý proces je přímo léčivý.

Důležité upozornění: Tento dárek může mít pozitivní vliv na osobní rozvoj ve vztahu i pro dárce! 🙂

Těším se, až si svůj dárek tchyně rozbalí.

Jak to dopadlo?

Po rozbalení manželova maminka ihned čte a nemůže se odtrhnout. Místy se usmívá, někdy nevím, co si myslí a dokonce se i směje na celé kolo. Pocit? K nezaplacení. Tolik emocí u dárku, který jsem darovala jsem ještě nikdy nezažila.

A jako bonus si dárek pročítá i manželův táta. To mi přijde taky skvělé, protože když spolu dva lidé tak dlouho žijí, mohou vidět už jen každodenní věci a někdy zapomenou na přednosti toho druhého.

20 věcí o naší babičce, první láskyplný dárek od laskyplnedarky.cz

Chcete taky darovat emoce?

Přeji si, aby tento dárek měl tu moc sbližovat mámy a dcery, snachy a tchyně, babičky a vnoučata… Proto se o něj chci s vámi podělit. A je už jen na vás, jestli se k té vlně přidáte a budete darovat:

🖤 DÁREK NA MÍRU

Nemusíte sami vyrábět. Vše už jsem vytvořila za vás.

🖤 OSOBNÍ VYZNÁNÍ

Je jen na vás, kolik toho chcete říct (tedy napsat). Každá stránka nemusí být popsaná do posledního volného místečka. Stačí pár slov, které mohou znamenat mnoho.

🖤 EMOCE

Darujete sebe, své osobní emoce a pocity tím, že napíšete, co cítíte. Může to být první krok k prolomení ledů, posunutí vztahu s tchyní nebo maminkou k lepšímu, nebo krásné vyznání, které jste stejně chtěli udělat, jen jste nevěděli jak nebo k tomu nebyla ta správná příležitost.

Darujme emoce, ne věci.

Chci poslat tu pozitivní energii dál… pošlete ji taky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *